Mumyse glūdinčios sąmonės ne visada yra aktyvios, dažniausiai jos miega, būdrauja iki tam tikros akimirkos. Gerai pamenu, kaip buvau nustebusi pamačiusi, jog žmogaus siela miega. Galvojau, kaip ji gali miegoti, jei žmogus gyvas? Siela įsikūnijo, bet žemiškoji sąmonė su savo ego net neleido prabusti sielos sąmonei. Taip gali miegoti ir aukštesni žmogaus sąmonės lygiai bei subtiliosios sąmonės. Kai žmogus suaktyvina savo aukštesnį sąmonės lygmenį, žemesniųjų sąmonės laukų informacinis laukas išsisklaido, o anksčiau veikusios subtiliosios sąmonės tampa netikslinėmis. Jos dar ilgai mėgina žmogui trukdyti evoliucionuoti, mat žmogui evoliucionuojant, jos praranda galią pasireikšti materijoje. Sąmonės, kurios neberanda jokio atgarsio mūsų emocijose, troškimuose, lūkesčiuose, elgsenoje, išnyksta, pasitraukia. Bet jeigu mes nesugebame valdytis, netikslinė sąmonė iškart parodys savo galią ir darys įtaką mūsų gyvenimui.
Nemažai įtakos turi ir mūsų pačių sukurti minčių ir emocijų egregorai. Vos tik pradedame galvoti apie ką nors blogai, nuolat sukame tų pačių minčių karuselę, egregorai taip įsisiautėja, kad tampa nebeįmanoma kitaip galvoti. O jei nesuvaldai situacijos, nesugebi atsiriboti nuo tokių minčių ir emocijų, materializuotis gali blogiausi scenarijai.
Kai aukštesnioji žmogaus sąmonė tampa vis labiau aktyvi, žemesnio lygmens subtiliosios sąmonės nebetenka galios veikti materijoje. Nenorėdamos prarasti šios galimybės jos gali pradėti gudrauti. Ieškoti būdų prieiti prie žmogaus silpnybių. Jei tai nesuveikia, – kelti abejonių, kaltės jausmą dėl kokių nors veiksmų. O juk taip dažnai išgyvenantis virsmą žmogus nežino, kas teisinga, o kas ne, todėl sunku atsispirti abejonėms ar savigraužai. Atsilaikyti tam nėra lengva. Netikslinės sąmonės tik ir laukia tokių silpnumo akimirkų, jos gali taip padirbėti, kad greitai pamirši savo evoliucinį kelią…
Tau gali turėti įtakos ir kito žmogaus vidiniame kanale esančios subtiliosios sąmonės. Jos gali padėti užmegzti gerus tarpusavio santykius, tikslingai nukreipti darbui, kuris padės bendrai tobulėti, augti. Bet taip pat jos gali supykti ant tavęs, jei atsitrauki nuo to žmogaus ir subtilios sąmonės kūrybinio lauko sumažindamas galimybes kurti bendroje erdvėje. Žmogus gali liūdėti, gali pykti ar ramiai reaguoti, bet nebendrauti ir nesikišti į tavo gyvenimą. O subtiliosios sąmonės, tapusios nebetikslinėmis ne visada yra geranoriškos, ypač žemesnio vibracinio dažnio. Jos gali sukurti keistas situacijas tarp tavęs ir to žmogaus. Veikiamas tau netikslinės (o jam dar tikslinės) sąmonės žmogus gali tave žeisti, skaudinti arba kitaip trukdyti tavo virsmą. Anksčiau vis sakydavau, kad nereikia tarnauti kito žmogaus ego, dabar sakau: nereikia tarnauti ir kito žmogaus (savo – taip pat) netikslinėms sąmonėms. Kas jos yra ir kaip veikia tavo gyvenime, gali suprasti tik būdamas lygmenyje, kai jas praaugi.